Karaca olarak, bu toplumla güçlenen yapıların, güçlerini yine bu toplumla paylaşması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple sosyal sorumluluk projelerinin, insan odaklı ve sürdürülebilir olması Karaca Gümrük Müşavirliği için büyük önem taşımaktadır. 


Kuruluşundan bu yana yenilikçi hizmetleriyle sürdürülebilir değer yaratmaya odaklanan bir kurum olarak, finansal performansının yanında, sağlıklı, eğitimli ve temiz bir çevrede yaşayan kuşakların da vazgeçilmez olduğu ilkesiyle hareket eden Karaca Gümrük Müşavirliği, başarılı ve itibarlı bir şirket olmanın bir şartını da, toplumsal sorumlulukların oluşturduğunu bilmektedir.Karaca, öncelikle çocuklara ve yardıma muhtaç kişilere yönelik projelerle ve fakat genel olarak toplum sağlığı ,eğitim ve çevre alanlarında yoğunlaştırdığı sosyal sorumluluk faaliyetlerini, ana faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul etmekte ve bu önceliklerin Karaca’yı geleceğe taşıyacak önemli unsurlar olduğuna inanmaktadır.

 


 

 

 

 

Değerli Lösev Dostları,

 

Sayın,  Levent KARACA, 

               Bülent KARACA, 

               Ercüment KARACA,

 


Desteklerinizle hayat bulan bir gencimizin mektubunu dostlarınıza iletmeniz için sizlerle de paylaşmak istedik.


Sizler iyi ki varsınız... 


Saygılarımızla, 


                                                                                                            

 

"HERKESİN UMUDU OLMAK İSTİYORUM" 

 

8 yaşında iken lösemi hastalığına yakalanan zorlu tedavisinde 3 seneden fazla direnen, tam iyileştiği sırada çok sevdiği annesini ve teyzesini trafik kazasında kaybeden Rümeysa’nın öyküsünün onun ağzından dinleyelim.


Babam inşaat işçisiydi. Bu canavarla 8 yaşında iken tanıştım. Bir devlet hastanesinde tedavi oluyordum. 6. ay sonra hastanede enfeksiyon kaptım. Tüm hastaneyi mikroplar sardı ve dışarı konuldum. Hasta hastane dolaşırken bize LÖSEV sahip çıktı. Tedavime Lösante Lösemili Çocuklar Hastanesinde devam ettim.


Ama O kadar iyi bakılıyordum ve o kadar çok ilgileniyorlardı ki tedavimin 3 sene sürdüğünü farketmedim bile. Mart 2008 de tamamen iyileşmiştim. Ama Azrail peşimizi bırakmadı 2008'deki bir trafik kazasında annemi ve teyzemi kaybettim. Bana yine LÖSEV sahip çıktı. Psikologlar, doktorlar, hemşireler, iyileşmiş gençler acımı paylaştılar. Hep yanımdaydılar. Dr. Üstün amcam hemen beni Amerika’ya kampa yolladı. Rüya gibi bir tatil yaptım. 


Babam şimdi temizlik işçisi olarak çalışıyor. Bir küçük kardeşim daha var. Ben şimdi lise 3’e geçtim. Okul birincisiyim. Üniversitede hukuk veya psikoloji okumak istiyorum. 


Hayatta güçlü olmak ve ayakta kalmak çok önemli. Babamın, kardeşlerimin, Üstün amcamın beni ne kadar çok sevdiklerini hissediyorum ben de onları çok seviyorum. 


İnsanlara bir mesaj vermek istiyorum, 


“Ben sizin de çocuğunuz olabilirdim. Tüm yaşadıklarım sizlerin de başınıza gelebilirdi. Önemli olan, bunlar başınıza gelmeden düşünmeniz ve merhametinizi göstermenizdir. Lütfen bağışlarınızı lösemili çocuklar için LÖSEV’ e yapınız. Bir hayatta siz kurtarınız” Bundan sonraki yaşamımda, herkesin göz yumduğu, görmediği şeyler için mücadele edeceğim. Çaresiz zor durumdaki herkesin umudu olmak istiyorum. Çocukları ve sizleri çok seviyorum. 


Rümeysa 


 

 

Mahalle Muhtarınıza Gidin… 

 

 

Evet, yanlış okumadınız! Eğer yaşam standartlarınız el veriyorsa mahalle muhtarınıza gidip mahallenizde durumu kötü olan, yardıma muhtaç olan ailelerin adreslerini isteyin. Belki bir paket makarna, belki bir sıcak çorba, belki de (çocuğu olan bir aile ise) o çocuğun okul ihtiyaçları…


İnanın sizi geri çevirmeyeceklerdir. Aksine belki onların bir gününü bile olsa kurtarmış olacaksınız. Hem kim bilir belki yepyeni aile dostları kazanacaksınız. 


Maddi durumunuz el veriyorsa eğer, durmayın hemen evden çıkın ve muhtarınıza gidin sonra da o yardımlarınıza muhtaç ailelere elinizden gelen birkaç yardım yapmaya çalışın. Karşılığında alacağınız o sıcacık gülümseme için değmez mi sizce de? 


Karaca, bu ve buna benzer ‘’İnsana ve topluma duyarlı hizmet’’ uygulamalarını kurumsal sosyal sorumluluk alanları olarak görmekte ve bu yönde hedef ve önceliklerini belirleyerek projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır... 

 

 

 

 

Karaca’dan Geri Dönüşüm Kampanyası

 

Karaca öncelikle çocuklara ve yardıma muhtaç kişilere yönelik projelerle ve fakat genel olarak toplum sağlığı ve eğitim alanlarında yoğunlaştırdığı sosyal sorumluluk faaliyetlerini önemli sosyal sorumluluk alanlarından biri olarak belirlediği çevre alanları ile ilgili olarak da sürdürmekte ve bu alanda çalışmalar yapmaktadır.

 

Topluma ve çevreye duyarlı hizmet ilkesiyle hareket ederek sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almaya dikkat eden Karaca Gümrük Müşavirliği, tüm şubelerine atık kağıtların değerlendirilmesi için Geri Dönüşüm Kutuları yerleştirdi. Değerli kurumsal müşterilerinin ve tedarikçilerinin de talep edebileceklerini dikkate alarak yeterli sayıda ürettirilip tüm şubelere gönderilen Geri Dönüşüm Kutuları, atık kağıtların yeniden değerlendirilerek doğal kaynaklarımızın korunması ve verimli kullanılmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. 


Karaca Gümrükleme’ nin çok sayıda kurumsal müşterisi, tedarikçisi ve iş ilişkisi içerisinde olduğu diğer taraflar da Türkiye İçin Geri Dönüşüm kampanyasına destek olmak amacıyla Karaca Geri Dönüşüm Kutuları’ndan talep ettiler. 


Karaca Geri Dönüşüm Kutuları talepleriniz için tıklayınız.