1-İnteraktif Gümrük Sistemi Uygulama Hizmetleri

Dijital arşiv, Elektronik Beyanname Takip Sistemi, Sistemler Arası Entegrasyon, Özel raporlama, Müşteri istek öneri ve şikayetleri, Müşteri memnuniyeti analizleri ,Mevzuat E-bülten gibi hizmetler Karaca Gümrük Müşavirliği tarafından üstün bir kalite ve teknolojiyle online sunulmaktadır.

Dijital Arşiv

Dijital Arşiv Sistemi ; Kurum içinde oluşan evrak hareketleri ve müşterilerle yapılan iş çerçevesinde oluşan evrak trafiğinin elektronik ortamda kayıt altına alınmasını, iş sürecinin hızlandırılmasını, tıkanan noktaların belirlenmesini, tespit edilen bu tıkanıklıkların aşılmasını sağlayan ve bütün bunların yanında evrak akış planlamasını yönlendiren modern yönetim bilgi sistemidir.Bu sistem ; Bilgi-Belge güvenliğini arttırmasının yanı sıra, hem kurumun hem de müşterilerin iş yükünü azaltır ve iş yükü dengesini sağlamaya yardımcı olur, İş yapma sürecini hızlandıracağından çift taraflı maliyetleri düşürür.

Dijital arşivleme ile; Evraklara ulaşım süresi minimuma iner, işgücü ve zamandan tasarruf sağlanır, evrakların aslına ulaşmaya gerek kalmaz ve belge yıpranmaları önlenir. Bu sistem ile,varlığını bile unuttuğunuz belgelerin gün ışığına çıkarılması çok kısa bir sürede gerçekleşir, aynı belgeye aynı anda birden çok kişinin erişim imkanı sağlanarak, bilginin paylaşımı ve kurumsal verimlilik sağlanır.

Müşterilerimiz; Karaca Dijital Arşiv Sistemi ile, dijital ortama alınan neticeye ulaşmış gümrük işlemlerine ait dış ticaret işlemlerine, tüm Gümrük dosyaları ve tüm gümrük evraklarına, değişik filtreleme seçenekleriyle anında ulaşılabilmekte, böylelikle daha gümrük evrakları ellerine ulaşmadan kendilerine ait dosya ve evraklara ulaşabilmektedirler.

 

Elektronik Beyanname Takip Sistemi

 

Kullandığımız Web tabanlı Beyanname Takip Sistemi üzerinde gümrüklerdeki personelimizde bulunan el bilgisayarları ve cep telefonları vasıtasıyla  müşterilerimizin gümrük idarelerinde işlem gören  beyanname durumları ile ilgili bilgiler anlık kayıt altına alınmakta , müşterilerimize verilen  özel şifre ve kullanıcı adları ile internet ortamında Beyanname Takip Sistemine  erişim sağlanmakta ve ilgili taraflar tarafından  beyanname durumları anlık olarak takip edilebilmektedir.Ayrıca sistem üzerinden mail yoluyla bilgilendirme yapılabildiğinden belirlenen saatlerde beyanname durumları otomatik olarak raporlanabilmekte ve mail yoluyla müşterilere ulaştırılabilmektedir.

 

Sistemler Arası Entegrasyon

 

Müşterilerimizle aramızda sağladığımız sistemler arası entegrasyon ile dosyalama ve faturalama süreçlerinde hızlı bir iş akışı ve bilgilendirme sağlanmakta otomatik beyanname oluşturulmasına ve finansal verilerin aktarımına yönelik entegrasyonlar yapılmaktadır.


Özel Raporlama

Karaca’da görevli Müşteri Temsilcileri, iç operasyon departmanı tarafından hazırlanıp gümrüğe gönderilen beyannamelerin gümrüklerdeki işlem süreçlerini takip eden Karaca Dış operasyon yönetici ve elemanlarıyla, günün her anında dijital ve bilgisayar ortamında dosyaların durumları hakkında bilgi alışverişinde bulunurlar ve işlemlerin her aşamasında müşterilerine durum raporları gönderirler. Günde iki defa otomatik olarak gönderilen bu durum raporları ile müşterilerimiz; işlemde olan, işlemleri tamamlanmış veya işleme alınmayı bekleyen tüm dosyalarının durumlarını açık ve net bir şekilde görürler.

Müşteri İstek Öneri ve Şikayetleri

Her türlü istek,öneri ve şikayet, teşekkür vb geri bildirimler
 Müşteri Geri Bildirim  Formu  doldurularak online gönderilebilmekte, bildirimler en kısa sürede ilgili birime ulaşarak değerlendirilmekte, işleme alınmakta ve gerekli çalışmalar başlatılmaktadır.Çalışma süresince elde edilen gelişmeler ve sonuçlarda muhatabıyla mutlaka paylaşılmaktadır.

Mevzuat E-Bülten

Mevzuat E-Bülten’ler internetin geliştiği ve vazgeçilmez bir pazarlama aracı olduğu tüm ülkelerde yıllardır kullanılmaktadır.Karaca, firma haberlerini, yeni ürünlerini,gümrük ve dış ticaret mevzuatı ile ilgili değişiklik ve haberleri sektörel ve genel bazda sınıflandırarak müşterilerine,görevli uzman personelleri vasıtasıyla göndermekte onları her türlü değişikliklerle ilgili bilgilendirmektedir.

 

2-Kurye Hizmetleri

 

Karaca gümrük müşavirliği için zaman; gümrük işlem ve hizmetlerinin en kısa sürede ve hatasız olarak tamamlanmasını ifade eder. Bu bilinç ve bakış açısıyla, hizmette bütünlüğün ve süratin gereği olarak şirketimiz Karaca Gümrük Müşavirliği, bünyesindeki kurye departmanına ait yaya,arabalı,ve motor kuryeleriyle; işleme alınacak ithalat-ihracat dosyalarının evraklarını gümrük idarelerine, işlemleri tamamlanmış ithalat-ihracat dosyalarının evraklarını ve o dosyalara ait hizmet faturalarını ise müşterilerinin adreslerinize hızlı bir şekilde ulaştırır.

Kısaca evraklarınız ; Karaca Gümrük Müşavirliği bünyesinde oluşturulan kurye departmanında mevcut olan yaya, arabalı ve motor kuryelerle hızlı ve güvenli bir şekilde adreslerinden teslim alınır ve adreslerine teslim edilir.

Karaca Gümrük Müşavirliği bünyesinde yer alan Kurye departmanına ait gezici araçlarımız, paket koli gibi eşyalarınızın, depolarınıza veya talep ettiğiniz başka bir adrese tesliminde de sizlere hizmet vermektedir. Bu hizmetler belirli limitler dahilinde Karaca Gümrük Müşavirliği Hizmetleri içerisinde sunulmaktadır.

 

3-Tercüme Hizmetleri

Tüm dillerde gümrük belgelerinizin tercümesi anlaşmalı olduğumuz kaliteyi, güveni ve hızlı çalışmayı prensip edinen, alanında profesyonel yeminli tercümanlarla çalışan  tercüme şirketleri vasıtasıyla  yapılmaktadır.Tercüme Hizmeti verdiğimiz bazı gümrük belgeleri aşağıda listelenmiştir.

 Çeki Listesi  Analiz Raporu  Analiz Sertifikası
 ATA Karnesi  ATR Belgesi  Beyan
 Bitki Sağlık Sertifikası  CE Belgesi  Çeki Listesi
 Dağıtım ve Satış Belgesi  Dioksin Sertifikası  Düzeltme Yazısı
 Ek Bildirim  Ekspertiz Raporu  Fatura Tercümesi Çevirisi
 Gıda Üretim Sertifikası  Gözetim Belges  Gümrük Beyannamesi
 Hata Bildirim Yazısı  Hayvan Sağlığı Sertifikası  Helal [Halal] Belgesi
 ISO Belges  İçerik Ögeleri Sertifikas  İhracat Beyan Onayı
 İhracat Sertifikası  İmalatçı Analiz Belgesi  Kalite Sertifikası
 Karantina Belgesi  Koli Listesi  Konşimento
 Manifesto  Menşei Belgesi   Orijinal Fatura
 Paketleme Listesi  Proforma Fatura  Sağlık Sertifikası
 Serbest Satış Sertifikası  Tescil Belgesi  Ticari Fatura çevirisi
 Veterinerlik Sertifikası  Uygunluk Beyanı  Uygunluk Sertifikası